En Güvenilir Borsa Uygulamaları: 4 Güvenilir Borsa Uygulaması

En güvenilir borsa uygulamaları konusunda yatırımcıların arayışları her geçen gün artmaya devam ediyor. Zira dijitalleşen dünya, artan borsa ve kripto para yatırım oranlarını da beraberinde getirdi. Yatırımcıların artışından ve güvenli borsa ihtiyacından doğan arayışları sebebiyle ortaya birçok borsa uygulaması çıkmış durumda.

en güvenilir borsa uygulamalarıPin
en güvenilir borsa uygulamaları: 4 güvenilir borsa uygulaması

Ancak bu uygulamalardan hangilerinin gerçekten güvenilir olduğunu anlamak oldukça güç. Örneğin Thodex gibi büyük vurgun yaptıktan sonra ortadan kaybolan borsa uygulamaları her geçen gün artıyor. Bu durum ise yatırımcılarda bir güven sorunu oluşturuyor. Peki, 2022 yılında en güvenilir borsa uygulamaları hangileri?

En Güvenilir Borsa Uygulamaları (2022)

Yatırım yapmak üzere güvenilir borsa uygulaması arayan kişiler için ardında sağlam temelleri bulunan, kendisini kanıtlamış 4 güvenilir borsa uygulamaları bir araya getirildi ve listelendi. 2022 yılındaki yatırımcı metriklerine ve tercih istatistiklerine bakıldığında, yatırım konusunda kaliteli bir ortam sağlayan en güvenilir borsa uygulamaları aşağıdaki şekilde görülmektedir.

1. Binance

Binance, kurulduğu 2017 yılından bu yana hem Türkiye’de hem de dünya genelinde birçok yatırımcıyı kendine çekmeyi başarmış borsa uygulamalarındandır. Binance borsasına hem web sitesi hem de mobil uygulama üzerinden erişmek mümkündür.

borsa 4Pin
en güvenilir borsa uygulamaları: 4 güvenilir borsa uygulaması

En güvenilir borsa uygulamaları arasında çoğu listede ilk sırada gelen platformun istatistiklerine bakıldığında günlük bazda 75 milyon $ gibi devasa bir işlem hacmine sahip olduğu görülmektedir. Milyonlarca yatırımcının ilk tercihlerinden biri olan Binance, günlük tam 1 Milyar 400 Milyon TL işleme aracılık etmektedir.

2. OKX

OKX, bundan yaklaşık 5 yıl önce yani 2017 yılında faaliyetlerine başlamış bir borsa uygulamasıdır. Dünya çapında en güvenilir borsa uygulamaları arasında ikinci sıraya konulmayı hak eden bu platform, Seyşeller merkezli bir aracıdır. İşlem hacmine ve kullanıcı sayılarına bakıldığında ise Binance’dan daha güvenilir olduğu görülmekte ve böylelikle listenin ilk sırasını hak etmektedir. OKX üzerinde de tıpkı Binance gibi milyonlarca dolarlık günlük bazda işlem hacmi bulunmaktadır.

borsa 3Pin
en güvenilir borsa uygulamaları: 4 güvenilir borsa uygulaması

Günlük işlem hacmi bakımından incelendiğinde OKX platformunun Binance’dan daha fazla skora sahip olduğunu söylemek de mümkündür. OKX günlük işlem hacmi tam 1 Milyar 950 $’yi görmeyi başarmıştır. Bu tutar, Türk lirası bazında incelendiği zaman 24 saatlik işlem hacmiyle 36 Milyar 250 Milyon TL’den fazla işleme aracılık ettiğini söylemek mümkündür. Bu açıdan en güvenilir borsa uygulamaları arasında yer alması kesinlikle doğru olacaktır.

3. Crypto.Com

Crypto.com, adından da anlaşılacağı üzere kripto para birimlerine yoğunlaşmış borsa uygulamaları arasında yer almaktadır. Tüm uygulama mağazaları ve internet sitesi adeta sorunsuz, kullanıcı deneyiminin kolaylaştırıldığı bir tasarıma sahiptir. Crypto.Com, güvenilir borsa uygulamaları arayan yatırımcılar için tercih edilebilecek üçüncü borsa platformu olarak listeye eklenmiştir.

borsa 2Pin
en güvenilir borsa uygulamaları: 4 güvenilir borsa uygulaması

Crypto.com kontrol panelinde kapsamlı bir şekilde işlemleri görmek ve yeni işlem başlatmak mümkün kılınmıştır. Crypto’nun günlük işlem hacmi incelendiğinde 528 Milyon $’lık bir tutar görülebilmektedir. Türk lirası bazında incelendiği zaman ise bu tutar tam olarak 9 Milyar 812 Milyon TL’ye tekabül etmektedir.

4. CoinBase

CoinBase ise en güvenilir borsa uygulamaları listesinin son sırasında yer almaktadır. Aslına bakılırsa CoinBase’a ait günlük işlem hacmi 3 Milyar $’ı geçmiş durumdadır, bu açıdan Crypto.com veya OKX’dan daha fazla işlem gerçekleştirildiğini görmek mümkündür. Ancak CoinBase’ı kullanıcılar gözünde son sıraya atan en önemli etkenlerden biri kullanıcının bazen yapacağı işlemler konusunda zorluk çekmesidir.

En güvenilir borsa uygulamaları listesine girmeyi başarsa da CoinBase’in kolay kullanım konusunda bazı eksikleri bulunduğunu ve bu nedenle dördüncü sıraya eklendiğini söyleyebiliriz. CoinBase güvenilirliği konusunda endişeye mahal bırakmamaktadır. Ancak kullanıcı deneyimini geliştirmesi, listelerde daha üst sıralara çıkması için gerekli görülmektedir.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın