Mobil Oyunlar

Dota 2 – En İyi Grafik Ayarlar ve Seçenekler Kılavuzu 2020

dota 2 - en i̇yi grafik ayarlar ve seçenekler kılavuzu 2020

Dota 2 – En İyi Grafik Ayarlar ve Seçenekler Kılavuzu 2020

Dota 2, şüphesiz dünya çapında en fazla oyuncuya sahip olan oyunlardan biridir ve nedeninin çok iyi nedenleri vardır.

Oyun tamamen ücretsizdir ve tüm sanal ürünler ve DLC’ler sadece estetik içindir – yani Bill Gates veya benim gibi sıradan bir vatandaş olursanız olun hiçbir oyun veya oyuncu yeteneği etkilenmeyecektir.

Oyunun neden bu kadar çok oyuncuya sahip olmasının bir başka iyi nedeni, oyunun diğer oyunların aksine, özellikle de üçlü A’ların aksine PC performansını talep etmemesidir.

Bununla birlikte, bu oyuna yeni bir PC inşa etmek satın almadıysanız, çok fazla harcama yapmamalısınız ve sadece bu oyunu oynadığınızı düşünürseniz, bugünlerde gördüğünüz bazı YouTube videolarını atlamak isteyebilirsiniz. PC kurma çünkü bugünlerde göreceksiniz çoğu PC bina kılavuzları kesinlikle sadece oyun overkill olacak, böylece daha fazla harcamak gerekir yapmak.

Bu nedenle, bu makale Dota 2 oyuncularının en düşükten en yükseğe bütçe açısından sadece Dota 2 için bir PC oluşturmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır ve bu kılavuz aynı zamanda mevcut kurulumunuzla oyunu daha verimli bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.

Minimum GPU Gereksinimi olarak Geforce 8600 GT

Bu GPU uzun zamandır kullanımdan kaldırıldı ve bu GPU’yu kullanarak çok fazla oyun çalışamaz.

İlgili Makaleler

Şaşırtıcı bir şekilde, tüm ayarlarınızı düşük konuma getirdiğiniz sürece Dota 2 için durum böyle değildir ve çözünürlüğünüzü daha fazla fps verecek bir şeye ayarlamanız yeterlidir – o zaman gitmek iyidir!

Bu GPU, 4GB RAM ve bir Çift Çekirdekli Intel veya AMD işlemci ile yaklaşık 2.8GHz’de eşleştirildiğinde, bu oyuna gitmek için iyi olmalısınız!

En İyi Dota 2 Düşük Ayarları:

 • Basitçe, her şeyi düşük / KAPALI konuma getirin

En İyi Dota 2 Araç Ayarları:

 • Ortam Dışı Oklüzyon
 • Kapalı Ortam Bezi Simülasyonu
 • Çimen
 • Aynasal ve Açık Çiçek Açan
 • Kapalı Yüksek Kalite Gösterge Tablosu
 • Hesaplamalı Gölgelendiriciler
 • Kenar Yumuşatma
 • Aynasal Kapalı
 • Kapalı Yüksek Kaliteli Su
 • Zemin Dışı Paralaks
 • Ortam Dışı Yaratıklar
 • İle doku kalitesi
 • Etkileri kalite med
 • Gölge kalitesi yüksek
dota 2 - en i̇yi grafik ayarlar ve seçenekler kılavuzu 2020

1080p’de Yüksek Ayarlar için GTX 1050

Listemizdeki bir sonraki kurulum 1050 olacaktır .

Orta ayar iyi görünüyorsa, yüksek ayarlar bunu daha iyi hale getirir – ve tek ihtiyacınız olan bir GTX 1050.

Bu GPU’yu bugünlerde piyasadan satın alabilmeniz pek olası değildir ve ikinci el almanızı da önermiyoruz.

Ancak bu GPU’ya zaten sahipseniz, kapatmak için sadece birkaç ayar bu oyunu ortalama 60 fps‘de oynamak için yeterlidir.

En İyi Dota 2 Yüksek Ayarları

 • Kapalı Yüksek Kaliteli Su
 • Zemin Dışı Paralaks
 • Ortam Dışı Yaratıklar

1080p’de Ultra Yüksek Ayarlar için GTX 1050 Ti

dota 2 - en i̇yi grafik ayarlar ve seçenekler kılavuzu 2020

Oyunu en iyi 1080p’de oynamayı tercih ederseniz en çok önerilen kurulumumuz.

Bu GPU, Dota 2’yi en yüksek ayarlarında oynayacak kadar iyidir ve aynı zamanda sahip olabileceğiniz diğer oyunları da oynayabilir.

Dota 2’yi oynamak için yeni bir PC oluşturmayı düşünüyorsanız, bu kurulumu düşünebilirsiniz.

1080p’deki Ultra Yüksek iş için Core i7 7700 veya AMD Ryzen 7 1700 CPU ile iyi bir 8GB RAM yeterli olacaktır.

Bu kurulumla yaklaşık 70-100 fps ortalama yapacaksınız, ancak ekranınızda gerçekten bir ton varsa – genellikle bir takımın çok fazla illüzyon becerisine sahip olması durumunda en azından 60’a kadar düşebilir.

Performans Artışı olmadan 1080p Çözünürlükte Dota 2 akışı

Oyunu 60 fps’den az olmayan bir zamanda oynamak istiyorsanız, ancak performans sorunları olmadan oyununuzu yayınlamak veya kaydetmek istiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz kurulumun bir kısmını yükseltmek hile yapacaktır.

RAM’i 16GB’a çıkarmayı ve CPU’nuzu yukarıda bahsettiğimizden biraz daha yüksek hale getirmeyi düşünebilirsiniz.

Daha fazla çekirdeğe ve iş parçacığına sahip ucuz AMD CPU’ları satın alabileceğiniz için AMD’yi kullanmanızı öneririz, bu da akış uygulamalarının gerçekten seveceği bir şeydir.

Dota 2’yi 60 fps’den fazla 1440p Çözünürlükte Oynatma

Daha düşük bir çözünürlükten daha yüksek bir çözünürlüğe atlarken grafik kalitesi performansında büyük bir sıçrama var, bu yüzden gerçekten grafik kalitesine giriyorsanız, en iyi yöntem çözünürlüğü yükseltmek olacaktır.

Dota 2 için 1440p’ye 60 fps’den fazla ulaşmak gerçekten pahalı olmayacak; Core i7 7700K veya AMD Ryzen 5 2600X ile eşleştirilmiş iyi bir GTX 1660 gerçekten işe yarar.

Mükemmel grafik kalitesi ve sorunsuz performans deneyimi için 16 GB RAM’e sahip olun.

Buhar katmanını kapat = Daha fazla FPS

Buhar kaplamasının kapatılması fps’nizi artırabilir, tek dezavantajı buhar tarayıcısını kullanamamanız, fps’i buhar kaplamasıyla görüntüleyememeniz ve ekran görüntüsü alamamanızdır. Bir şans verin FPS’de sizin için bir artış olabilir.

 • Ayarlar> Buhar Bindirmesi> Oyun İçi> Buhar Bindirmesini Devre Dışı Bırak’a gidin.
dota 2 - en i̇yi grafik ayarlar ve seçenekler kılavuzu 2020

Akış Sırasında 1440p Çözünürlükte Dota 2 Oynatma

Yine, video akışı veya kayıt çoğunlukla CPU ve RAM’e bağlıdır, bu nedenle yukarıda belirtilen GPU’ya sahip olmakla birlikte, yalnızca yükseltilmiş CPU ile bu kurulumu harika yapacaktır.

Yukarıda belirtilen kurulumla aynı veya daha iyi bir deneyim elde etmek için Core i7 8700 veya AMD Ryzen 7 2700’den yükseltmeyi düşünün, ancak oyunu aktarabilir veya kaydedebilirsiniz.

Dota 2 için Oyunu 4k olarak oynamak ne kadar sürer?

Sadece 4k olarak oynamak istiyorsanız ve fps’nin 60’ın altına düşmesi umursamıyorsa, yukarıda belirtilen kurulumlardan bazıları zaten yapacaktır.

Aslında, bir GTX 1060 bile Dota 2’yi 4k’da oynamanıza neden olabilir, ancak zaman zaman birkaç gecikme yaşayabilirsiniz ve grafik kalitenizi düşürmeniz gerekebilir.

Mümkün olan en yüksek ayarlarda 4k’de oynatmak ve fps asla 60’ın altına düşmezse – en az GTX 1080 GPU düşünün.

1440p için bahsettiğimiz CPU, bu 4k kurulumda iyi çalışacaktır, bu yüzden oyunu 4k olarak oynamak istiyorsanız, kendinize tıpkı 1080 gibi daha iyi bir GPU alın.

4k’de oynatma ve mümkün olan en yüksek bit hızı / video kalitesi ile akış

Ne yazık ki, çoğu akış uygulaması akış sırasında ortaya çıkan çözünürlüğünüzü düşürür, bu nedenle 4k yayın yapsanız bile, görüntüleyenlerinizin göreceği grafik kalitesi hiç 4K olarak gösterilmeyebilir – en azından 720p veya 1080p olacaktır .

Ancak 4k akışını destekleyebilecek herhangi bir akış uygulaması varsa, 4k kurulum için daha önce belirttiğimizden daha iyi bir CPU almak size yeterli yapmalıdır.

Bu kurulum için en azından Core i7 8700K veya daha yeni bir AMD Ryzen 5 3600X CPU öneririz.

Geleceğe hazır, 4K çözünürlük ve olası Ray İzleme desteği

Önümüzde ne olduğunu bilmiyoruz, ancak teknolojideki iyileşme oranını takip edersek, Dota 2’nin grafik kalitesini iyileştirmenin Valve için bir sonraki adım haline gelmesi muhtemeldir.

Dota 3’e ne dersiniz? Ya da sadece grafik kalitesini çok daha iyi bir şeye dönüştürmek mi?

Valve bu oyunda çok başarılı, bu yüzden şimdiye kadar Dota 3‘ü geliştirmek için en az bütçeye sahip olmalılar veya en azından Dota 2’yi grafik kalitesi açısından daha iyi bir şeye yeniden yapmalılar ve böylece PC’ye yeni bir talep oluşuyor.

Bununla birlikte, bir gün bu oyunun Ray Tracing’i desteklemesi durumunda, gelecekteki bir kanıtın RTX grafik kartına sahip olması muhtemeldir.

4 k’da bile oyun için aşırıya kaçan bir RTX Grafik kartı – RTX 2080 veya daha iyi RTX 2080 Ti’den başka bir şey düşünemez.

Bu, grafik kalitesini daha iyi ama daha zorlu bir şeye dönüştürseler bile oyunu 60 fps’den fazla oynayabileceğinizden emin olmalıdır.

Şimdilik bu mutlak bir aşırı silah olduğunu unutmayın, bu yüzden bu grafik kartının yapabileceği kadar fps’ye ulaşmak istiyorsanız, bir Core i9 9900K veya bir AMD Ryzen 7 3900X ile eşleştirmek gerçekten büyük bir fark yaratacaktır.

3200 DDR4 RAM’i yaklaşık 3.200 MHz ila 3.600 MHz arasında almayı düşünün, ayrıca Dota 2’de gelecekteki oyunlarınızı güvence altına almanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu