Denizbank Kredi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Denizbank Kredi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi başvuru sorgulama, bankanın internet şubesinden ya da mobil şube üzerinden yapılabilir. Aynı zamanda çağrı merkezi ve SMS ile de sonucu öğrenme şansınız vardır. Denizbank kredi başvuru sorgulama ile talep ettiğiniz miktarı almaya hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenirsiniz.

Denizbank kredi, ihtiyaçlarınızı karşılamak için size farklı tutarlarda verilir. Talep edilen tutarı almak için gerekli kriterleri taşımanız halinde paranız hesabınıza aktarılır. Aynı zamanda belirlediğiniz meblağı şubeden teslim alma şansınız da vardır. Kredi türlerine göre sağlamanız gereken kriterler farklılık gösterebilir. Bazı durumlarda da sizden ek belgeler istenebilir.

Denizbank Kredi Onay Mesajı Ne Zaman Gelir?

Denizbank kredi onay mesajı, 5 dakika içerisinde gelir. İlk önce kredi başvuru sonucunu öğrenmek için Denizbank’ın belirttiği numaraya SMS göndermeniz gerekir. Kimlik numaranızı ve arkasından gün, ay, yıl formatında doğum tarihinizi yazarak 3280’e mesaj atarak başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siz bu işlemi tamamladıktan beş dakika sonra başvuru sonucunuz size SMS ile iletilir.

DENİZBANK KREDİ BAŞVURUM NE DURUMDA?

Denizbank kredi başvurunuzun durumunu öğrenmek için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık seçenekleri; müşteri hizmetlerine ulaşma gibi yöntemler arasından sizin için en kolay olanı seçebilirsiniz. Bunun için ilk önce kredi başvurusu yapmanız gerekir. Başvuru için mevcut Denizbank müşterileri, şifrelerini kullanarak mobil ya da internet şubeye giriş yapabilir. Denizbank müşterisi olmayanlar ise internet sitesinden başvurularını gerçekleştirebilir.

image 53Pin

Denizbank Kredi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır? Denizbank internet sitesi adresi denizbank.com’dur. Bu adrese Google ya da telefonunuzdaki internet tarayıcısı üzerinden ulaşabilirsiniz. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra sırayla önce “Kendim İçin Bireysel Bankacılık” kısmına, ardından “Krediler” bölümüne girerek kendinize uygun olan kredi seçeneğine tıklamalısınız.

image 54Pin

Dilerseniz şu adımları izleyerek de başvuru ekranına ulaşabilirsiniz:

image 55Pin

“Kredi Başvuru Formları” kısmına tıkladığınızda karşınıza şu seçenekler çıkar:

 • İhtiyaç kredisi başvuru formu,
 • TUED üyelerine özel kredi başvurusu
 • TUED üyelerine özel ayrıcalıklar

Bu seçenekler arasından kendinize uygun bir seçim yaparak başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

image 56Pin

Denizbank’ın kredi başvuru ekranı yukarıdaki gibidir. Bu ekranda girmeniz gereken bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • T.C. kimlik numarası
 • Cep telefonu
 • Doğum tarihi
 • Güvenlik kodu

Denizbank Kredi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır? Bu bilgileri girmeniz, başvurunuzun ilk aşamasını tamamlamanız için yeterlidir. Ardından bankanın size onay vermesini beklemelisiniz.

Denizbank Mobil Uygulama Üzerinden Başvuru Sorgulama

Denizbank mobil uygulama üzerinden başvuru sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için ilk önce uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekir.

image 57Pin

Uygulama indirme bölümünden “MobilDeniz” adlı uygulamayı ekran görüntüsünde gösterildiği gibi cep telefonunuza yükleyebilirsiniz.

image 58Pin

Mobil uygulama üzerinden Denizbank kredi işlemlerini yapabilmeniz için ilk önce “Müşteri Ol” kısmından üyelik işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

image 59Pin

“Denizbank müşterisi ol” ekranından kimlik numaranızı, doğum tarihinizi, telefon numaranızı ve e-posta adresini yazarak başvuru aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Denizbank Kredi Başvurusu İptal Etme

Denizbank Kredi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır? Denizbank kredi başvurusu iptal etme işlemini onay süreci tamamlandıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz kredinizi son vade tarihi gelmeden de kapatma şansınız vardır. Burada sizden sadece geçen tarihe kadar olan dönemin faizi alınır.

Denizbank Kredim Ne Zaman Onaylanır?

Denizbank kredi onaylama işlemi, internetten ya da mobil uygulamadan yaptığınız başvurularda kısa sürede tamamlanır. Başvurunuzun sonucu size mesaj olarak iletilir. Bu sayede banka şubesine gitmek ve sıra beklemek zorunda kalmadan kredi tutarınız hesabınıza aktarılır.

Denizbank Kredi Başvurum Onaylandıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Denizbank kredi başvurunuz onaylandıktan sonra yapmanız gereken Denizbank şubelerine giderek gerekli aşamaları tamamlamaktır. Başvurunuz sırasında nüfus cüzdanınız da yanınızda olmalıdır. Bunun yanı sıra Denizbank kredi başvuru sorgulamaneticesinde onay aldıktan sonra “Denizbank Müşterisi Olmak İstiyorum” kısmından hesap açılışı yapılabilir. İnternette kredi başvurunuz için gerekli adımları tamamladığınızda paranız hesabınıza aktarılır. Denizbank Kredi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi başvurunuz onaylandıktan sonra işlemlerinizi Denizbank İnternet Şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesini kullanarak kredi borcu ödeme, taksitleri takip etme gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.

image 60Pin

Yukarıdaki ekranda kimlik numaranız ve parolanızla giriş işlemini tamamlamalısınız. Henüz bir üyeliğiniz yoksa alt kısımda bulunan “Kullanıcı Oluştur” sekmesinden üyelik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Kredi Kimlere Verilir?

Denizbank kredi alabilecek kişiler belirli kriterlere göre belirlenir. Kimlik numaranızla başvuru yaptığınız zaman, banka sistemleri otomatik olarak kredi notunuzu hesaplar. Banka sizinle ilgili gerekli bilgilere sistem üzerinden ulaşarak kredi kullanmaya uygun olup olmadığınızı öğrenir. Buna göre başvurunuz onaylanır ya da reddedilir.

Denizbank Kredi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Denizbank kredi faiz oranları güncel bankacılık düzenlemelerine göre belirlenir. Bu düzenlemeler neticesinde belirlenen faiz tutarı, her kredi türü için değişiklik gösterebilir. Ne kadar faiz ödeyeceğinizi hesaplamak için internet sitesindeki hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

image 61Pin

Denizbank Onayı İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Denizbank onayı için kredi notu belirli bir limitin üzerinde olmalıdır. Bu limitler BDDK tarafından tüketicilerin; kredi ve kredi kartı borçlarına göre belirlenir. Takibe düşmüş kredisi bulunanlar, daha düşük bir nota sahip olur. Kredi puanları şu aralıklar arasında belirlenir:

 • 0-699
 • 1100-1499
 • 1500-1699
 • 1700-1900

Burada verilen ilk aralık en riskli olarak tanımlanır. Diğerleri ise sırasıyla orta, az, iyi, çok iyi olarak sınıflandırılır.

Denizbank Kredi Başvurusu Sırasında İstenen Belgeler Nelerdir?

Denizbank kredi başvurusu sırasında istenen belgeler internet başvurularında söz konusu değildir. Doğrudan şube başvurularınızda, nüfus cüzdanınızı banka yetkilisine ibraz etmeniz gerekir. İnternet üzerinden yapacağınız başvurularda ise kimlik numaranız ve cep telefonunuzu teyit etmeniz yeterlidir.

Denizbank Kredimi Kaç Ayda Geri Öderim?

Denizbank kredi geri ödeme süresi kredi türüne göre değişiklik gösterir. Örneğin ihtiyaç kredilerinde vade oranı, tutara göre değişmekle beraber en fazla 36 aydır. Konut kredilerinde ise 120 aya kadar vadeler söz konusudur. Vade süresi arttıkça geri ödeyeceğiniz tutar da artar.

DENİZBANK’TAN HANGİ KREDİLERE BAŞVURABİLİRİM?

Denizbank’tan başvurabileceğiniz kredi türleri arasında çok sayıda seçenek vardır. Bu seçeneklerden bazıları kullanım amacına göre verilir. Örneğin taşıt kredisinden sadece belirli kriterlere uygun bir araç satın alabilecekler yararlanır. Konut, eğitim ve evlilik kredisi gibi farklı seçeneklerde insanların belirli dönemlerde ortaya çıkan ihtiyaçlarını karşılamasını kolaylaştırır.

Denizbank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Denizbank’ta çekebileceğiniz en fazla kredi tutarı, yasal limitlere göre belirlenir. Örneğin, ihtiyaç kredisinden çekebileceğiniz en yüksek tutar 100 bin TL’dir. Bunun yanı sıra bankanın da sizin kredi notunuza göre uygun gördüğü bir sınır söz konusu olabilir.

Denizbank Kredi Başvurularında Sunulan Ayrıcalıklar Nelerdir?

Denizbank kredi başvurularında sunulan ayrıcalıklar; emekliler, maaş müşterileri ve kamu çalışanları gibi belirli kriterleri sağlayan kişilere yöneliktir. Daha düşük faiz oranları gibi ayrıcalıklar sayesinde ödeme süreci çok daha kolay hale gelir.

Denizbank Kredi Başvurusu Şubelerden Nasıl Yapılır?

Denizbank şubelerden kredi başvurusu yapmak için internet sitesi üzerinden şube adreslerini öğrenebilirsiniz.

image 62Pin

Yukarıdaki ekrandan il, ilçe ya da şube adı yazarak adres-konum bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu sayede şubeye giderek başvurunuzu bizzat bankadan yapabilirsiniz.

Denizbank Kredi Başvurularında Kefil İster mi?

Denizbank kredi başvurularında kefil isteme hakkına sahiptir. Başvurunuz neticesinde yapılacak inceleme neticesinde gerekli durumlarda kefil talebinde bulunulabilir. Bunun yanı sıra belge talebi de söz konusu olabilir. Denizbank kredi başvuru sorgulama neticesinde banka yetkilisi ile görüşmeniz sırasında, sizden hangi bilgi ve belgelerin istendiği belirtilir.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın