2023 D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Dilekçe ve Fax No - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Dilekçe ve Fax No

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir?, konusu ziyaretçilerimizin merak ettikleri konulardan biri olmaktadır. Günümüzde her bir platform üyeliği için taahhüt verilmektedir. Bu taahhüt nedeniyle platform üyeliği iptali için kullanıcılar araştırma yapmaktadırlar. Özellikle ceza ödememek herkes için önemlidir.

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Dilekçe ve Fax No

Platformlar üyelik konusunda oldukça hızlı davranmaktadırlar. Ancak iptal konusunda ise olabildiğince yavaş hareket etmektedirler. Müşteri hizmetleri temsilcileri çeşitli söylemler ile birlikte kullanıcıları ikna etmeye çalışmaktadırlar. Ancak yine de iptal etmek isteyenlerin bu durumları göz ardı etmeleri gerekmektedir.

D-Smart Nedir? Nasıl Bir Platformdur?

D-smart nedir konusu iptal öncesinde bakılması gereken bir konudur. 2007 yılında kurulan platform özellikle maç yayınları ile dikkat çekmektedir. Doğan TV bünyesinde kurulan platform ilk yıllarında çok daha fazla popüler olmuştur. Şampiyonlar Ligi gibi büyük organizasyonlara ev sahipliği yapan platform kullanıcıları kendine çekmiştir.

Ancak son yıllarda izleme platformlarının artması ile birlikte D-Smart gözden biraz daha düşmüştür. Yaptığı kampanyalar ile birlikte piyasada varlığını sürdüren platform son olarak internet hizmeti ile kullanıcıların karşısına çıkmıştır. Her an büyüyen platformda varlığını devam ettiren D-Smart ciddi kullanıcı sayısı ile sektörün öncüleri arasında yer almaya devam etmektedir.

En Uygun Türk Telekom Faturalı Paketleri

D-Smart Üyelik İptali

D-Smart üyelik iptali için birçok yöntem kullanılabilmektedir. Bunun için dilekçe verilmesi ilk şarttır. Dilekçe herhangi bir D-Smart bayisine verilebileceği gibi fax yolu ile de iletilebilmektedir. Dilekçenin bizzat üye ya da vekalet verdiği kişi tarafından verilmesi gerekmektedir.

D-Smart üyelik sonlandırma için lazım olan bilgiler ise şunladır.

·         Müşteri hizmetleri 444 55 65

·         850’li numara 850 266 02 66

·         Fax Numarası 212 478 03 33

·         Mail Adresi info@dsmart.com.tr

·         Adresi PK:138 Şişli İstanbul

Bu bilgiler ile birlikte iptal işlemleri kısa sürede başlatılabilmektedir.

2022 D-Smart Üyelik Sonlandırma

D-smart üyelik sonlandırma işlemleri için yapılması gerekenlerin başında müşteri hizmetleri ile irtibata geçilmesi gelmektedir. Her firma üyesini kaybetmek istememektedir. Ancak kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı iptal ettirmek isterler. Bu durumda ise firmalar çeşitli olanaklar ve kolaylıklar sunmaktadırlar.

Ancak iptal ettirmek isteyenlerin yapması gereken konu mutlaka ısrarcı olmaktır. Aksi takdirde üyelik iptali gerçekleşmeyecek ve üstüne yeni taahhütler eklenecektir. Müşteri hizmetleri ile irtibata geçtikten sonra şu işlemler yapılmalıdır.

 •     D-smart abonelik iptal dilekçesi fax ya da farklı yollar ile iletilmelidir.
 •     Dilekçe firmaya ulaştıktan sonra “Yazılı talebiniz alınmıştır” mesajı gelecektir.
 •     1 hafta içinde iptalin gerçekleştiğine dair telefonunuza mesaj gelecektir.
 •     Gelen mesajdan sonra ise cihazın en yakın bayiye götürülmesi gerekmektedir.
 •     Cihaz tesliminden sonra üyelik iptali tamamlanmış olacaktır.

D-smart Üyelik İptali E-Devlet

D-Smart üyelik iptali E-devlet üzerinden gerçekleşebilmektedir. Bunun nedeni ise firmaların yoğun taleplere rağmen iptalleri gerçekleştirmemeleridir. İptal edilmemesi üzerine bakanlık harekete geçmiş ve evraksız şekilde iptalin gerçekleşmesini sağlamıştır.

Yasal düzenleme ile birlikte firmaların abonelik iptalleri e-devlet ile birlikte yapılabilmektedir. Bunun için sadece uygulamaya giriş yapmak ve iptal tuşuna basmak yeterlidir. Herhangi bir belge ya da fax işlemine ihtiyaç duymadan kısa sürede işlemler gerçekleştirilmektedir. 1 gün içerisinde iptal işlemleri sonlandırılacaktır. E-devlet üzerinden iptal işlemleri şu şekilde gerçekleşir.

 •     E-devlet sitesine ya da uygulamasına giriş yapılır.
 •     lgili firmamın iptal sayfasına girilir.
 •     Burada var olan tüm üyelikler ekrana gelecektir.
 •     D-Smart sayfasına girerek “Abone Sorgula” linkine tıklayın.
 •     Açılacak sayfada iptal başvurusuna tıklanabilir.
 •     İptal nedeni girildikten sonra eli ile hazırlanan dilekçe sisteme yüklenmelidir.

İptal isteminden sonra yaklaşık 24 saat içinde iptal gerçekleşecektir. Bununla beraber yeni fatura çıkmayacaktır. Tüm bilgiler kontrol edildikten sonra üyelik 7 gün içinde tamamen sonlanacaktır.

D-Smart Üyelik İptal Dilekçesi

D-smart üyelik iptal dilekçesi iptal işlemleri için istenen evraklardan biridir. İnternette yapılacak araştırma ile örneğe ulaşmak mümkündür. Bunun dışında örneğin doğru ve eksiksiz yazılması gerekmektedir.

DOĞAN TV (D-SMART) GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

İSTANBUL

Sahip olduğum ……………. numaralı D-Smart ait aboneliğimi ve ……………. hizmet numarasına ait yalın internet aboneliğimi, aboneliğim süresince yaşadığım olumsuzluklardan ve farklı faturalandırma sisteminizden dolayı iptal ettirmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını istiyorum.

D-Smart Üyelik Numarası: ………………….

ADSL Hesap Numarası: ……………………

T.C. No: …………………

Tel.: 05……….…….

Adres:                                                                                                                                                ../../2022

………………………………….                                                                                                                   imza

Ad/Soyad

 

D-Smart Üyelik İptali Dikkat Edilmesi Gerekenler

D-Smart üyelik iptali için dikkat edilmesi gerekenler konusu da önem taşımaktadır. Öncelikle dilekçede yer alan tüm bilgilerin güncel olması gerekmektedir. Tüm bilgilerin doğruluğu iptal için önem taşımaktadır. Özellikle abonelik numaralarının doğruluğuna dikkat edilmelidir. Dilekçede yazılanlardan bir bilginin güncel ve doğru olmaması iptalin gerçekleşmemesine neden olacaktır.

Merak edilen diğer bir konuda D-Smart abonelik iptal ücreti hususudur. Burada iptal için ücret istenmesi söz konusu değildir. Ancak taahhüt var ise bunun kalan süresi ceza olarak karşınıza çıkacaktır. Ancak son yapılan düzenleme ile yapılan indirim ve taahhüdün kalan süresinde yapılacak indirim hesaplanır. Hangisi daha az ise o ücret kullanıcıdan tahsil edilir.

İptal sonrasında çıkacak ücret ise tüm vergiler ve ücretler ile birlikte son fatura ile birlikte kullanıcılara gönderilmektedir. Üyelik iptali konusunda çıkan faturanın iyi kontrol edilmesi ve haksız alınan ücretlerin talebinin yapılması gerekmektedir. tüm bu işlemlerden sonra D-Smart üyelik iptali tamamlanacaktır.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın