Mobil Oyunlar

CS: GO – En iyi Mouse ve Grafik Ayarları Güncel 2020!

CS: GO – En iyi Mouse ve Grafik Ayarları Güncel 2020!

CS: GO en iyi ayarlar sayfamız, mümkün olan en iyi performansı elde etmek için en iyi fare DPI ve hassasiyet ayarlarının yanı sıra ekran çözünürlüklerini, en boy oranlarını ve en uygun video ayarlarını içerir.
CS: GO’ya gelen birçok yeni oyuncu, oyunu beğenilerine göre kişiselleştirmenin, oyun içi ayarlar menüsünün sınırları ile bağlı olduğunu düşünüyor. Bu sayfaya geldiyseniz, bir otomatik yürütme dosyasının elde edebileceği harikaları ve düşmanları tıklamanın doğru hissettirmesini sağlamak için fare hassasiyetinizi değiştirmenin faydalarını fark etmiş olacaksınız.

CS: GO ile ciddileşiyorsanız, tüm ayarlarınızı çözmek için zaman ayırmak mutlak bir zorunluluktur. Konsol komutları ile mümkün olan özelleştirme seviyesi oldukça şaşırtıcı ve basit bir fare duyarlılığı veya ekran çözünürlüğü değişikliklerinin bir dünya dünyasının oyununuzda yapabileceği inanılmaz bir şey.

Aşağıda, oyun tarzınıza fayda sağlamak ve en uygun FPS‘yi elde etmek için CS: GO’nun ayarlarını değiştirmek hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getirdik. “Bunu ve bunu yapmanın” korkutucu bir parçası olmaktan kaçınmak için her şey varsayılan bir bilgi olmadan izlenecek bir tarzda düzenlenmiştir.

cs: go - en iyi mouse ve grafik ayarları güncel 2020!

Windows fare hızlandırmayı kapatma

PC’nizin fare ayarlarının doğasını hiç karıştırmadınız mı?

Eğer CS: GO hakkında saflara çıkma girişimlerinizde ciddi olana kadar hiçbir şeye dokunmadık.

Başlangıç ​​olarak, muhtemelen fare hızlandırmanız açıktır ve başa çıkmak için ilk öncelik budur.

İşleri basitçe açıklamak için, fare hızlandırmanın açık olması, Windows’un hassaslığı artırma girişimi sırasında imlecinizin hareket şeklini ustaca değiştirdiği anlamına gelir. İşaretçiniz üzerinde tam kontrol istediğinizde bunun ideal olmadığı ortaya çıkıyor.

İlgili Makaleler

Fare hızlandırmasını kapatmak, Windows’un farenizle kurcalamayı bırakacağı anlamına gelir ve her fare hareketinin yalnızca size ait olmasını sağlar. İlk başta fark bile edemeyebilirsiniz, ancak fare taramaları ve hareketleri için kas belleği geliştirmeye başlayacak, hedefinize bilgisayarın beceriksizce yardım etmek için elinden gelenin bir sonucu olan tutarsızlıklar geliştireceksiniz.

Windows 10’da Fare Hızlandırma’nın herhangi bir hata olmadan nasıl kapatılır

Fare hızlandırmayı şu şekilde kapatabilirsiniz:

  • Windows arama çubuğunuza “mouse ayarları” yazın.
  • “Fare ayarlarınızı değiştirin” i seçin.
  • “Ek fare seçenekleri” ni tıklayın.
  • “İşaretçi Seçenekleri” sekmesini seçin.
  • “İşaretçi Hassasiyetini Geliştir” kutusunun işaretini kaldırın.
  • Sağ alt köşedeki “Uygula” yı tıklayın.
  • “Tamam” ı tıklayın.

Size en uygun fare DPI ayarını bulma

İlk önce, bunun çalışması için DPI değiştirebilen bir fare tutmanız gerekir. PC’nizle birlikte gelen plastik türünü kullanıyorsanız, DPI geçişini destekleme olasılığı düşüktür.

Bu, cüzdana ağır bir isabet gerektirmez, ancak hem video oyunları hem de üretkenlikten de fayda sağlayacağınız için uygun bir oyun faresinin yatırıma değdiğinden emin olabilirsiniz.

DPI “İnç Başına Nokta” anlamına gelir ve bu ayarı değiştirmek farenizi hareket ettirirken kaç piksel çekeceğinizi belirler. 400 DPI’lık bir oyuncunun, düşman vurmak için kollarını fare altlığı boyunca süpürmesi gerekirken, 1.200 DPI’lık birisinin aynı sonucu elde etmek için bileğini sadece itmesi gerekecektir. Bu, birinin diğerinden daha iyi olduğu anlamına gelmez – hepsi kişisel tercihe bağlıdır.

İşte düşük ve yüksek DPI puanlarının dökümü, neden bir koşuşturma vermek isteyebileceğinize dair nedenlerle:

Düşük DPI (400-800)

Farenizi düşük DPI’ye ayarlamak, imleci hareket ettirirken daha fazla iş yapmanız gerektiği anlamına gelir. Çoğu zaman oyunlarda geri dönmek veya bir tarayıcıdaki sekmeleri kapatmak için kolunuzu ped boyunca kaydırmanız gerekir.

Kas hafızası oluşturmaya başlayacağınız için, 400-800 civarında Düşük DPI ayarlarının hassas hedefleme için mükemmel olduğunu gördük. Sadece alışmak biraz zaman alır uyarılır.

Tek dezavantajı, böyle düşük bir ayar ile pratik yapmadıysanız, seçtiğiniz hedefe ulaşmak için geçen zamandır.

Yüksek DPI (1000-3000 +)

Fareyi hareket ettirirken bileğiniz yerine bileğinizi kullanmaktan hoşlanıyorsanız, 1000 DPI + kullanan pek çok oyuncuya rastlamadık.

Bu kadar yüksek bir DPI’ya sahip olmak, fare tıklamalarınızı bileğinize bir dokunuşla çıkarabileceğiniz anlamına gelir, ancak hedefinizin işaretin biraz dışında olması için küçük bir yol olduğu için doğruluğunuzun daha fazla acı çekmesi daha olasıdır.

Ne seçmeliyim?

Biz, “Dürüst olmak gerekirse size kalmış” demenin hayranları değiliz, ama bu durumda, gerçekten!

Bir alıştırma ortamında hem düşük hem de yüksek DPI ayarlarına izin vermenizi öneririz. Hareket etmeye, dönmeye ve çekime odaklanın. Hareketsiz durmaktan kaçının ve bir botun başını hedeflemeden önce anında 360 derecelik bir dönüşün nasıl hissettirdiğini görün.

Kafadan vurmadan önce hedefinizi merkezlemeye zorlayın veya geri tepmeyi nasıl ele aldığınızı görmek için püskürtme yapmadan önce göğsünüzdeki düşmanları çevirin ve hedef alın. Söylemeye çalıştığımız şey, her iki uca da bir şans verirken yaratıcı olun ve titiz olun.

Son olarak, en rahat hissettiren DPI’yı seçin ve oyunda honlamaya başlayın.

Bazı fareler, adım adım ilerlemek için kilitli olmak yerine farenizin DPI’sını piksele ayarlamanıza izin veren yazılımla birlikte gelir. Hissetmez bir DPI ayarı varsa oldukça mükemmel hassasiyet bulana kadar sağa, sonra bunu verdiği deneyin.

En İyi Çözünürlük ve En Boy Oranı Ayarları

Twitch gibi akış hizmetleriyle dünyadaki en iyi CS: GO oyuncularından bazılarını izlediyseniz, muhtemelen ekranlarının net bir 1080p HD olmadığını fark edeceksiniz.

Bunun yerine muhtemelen biraz düşük kaliteli ve oldukça yakınlaştırılmış görünüyor. Bunların hepsi, oynadıkları ekran çözünürlüğü ve en boy oranına kadar, birçok CS oynatıcı eski monitörlere alışkın. Her zaman bildikleri ekran ayarlarıyla oyunu oynarken kendilerini daha rahat hissederler.

Elbette düşük çözünürlüklerde ve en boy oranlarında oynamanın avantajları ve dezavantajları vardır. Yine de bu konuyu ele almadan önce, oyunda kullanabileceğiniz şeyleri ele alacağız:

En-boy oranları

  • 16: 9 – En yaygın olanı.
  • 16:10 – Temel olarak daha yeni monitörlerde kullanılır.
  • 4: 3 – Eski okul. Bu, “gergin” bir ekrana neden olur.

Bazı oyuncular ve birçok profesyonel, 4: 3 en boy oranıyla gider, bu da ekranda gördüğünüz görüntünün uzatılmış ve yakınlaştırılmış olduğu anlamına gelir. Bu en boy oranının ana avantajlarından biri, düşmanları daha net görebilmeniz ve Hitbox’ları daha büyük olduğu için onları daha kolay ortadan kaldırır.

4: 3 çözünürlüğünün ana dezavantajlarından biri, ekranın tüm genişliğini göremeyeceğiniz anlamına gelir, yani emin olmak istiyorsanız konumlandırma ve hareketinize daha fazla çalışma yapmanız gerekir düşmanların sizi çevreden yakalamadığını.

Ekranınız için normal bir uyum olacağı için 16: 9 hakkında söylenecek çok şey yok, gerilmeden kesinlikle her şeyi görmenizi sağlıyor. Hiçbir şey yakınlaştırılamayacak, bu yüzden işler 4: 3’e kıyasla daha uzakta görünecek. Şahsen bunu başka bir şeye tercih ediyoruz.

Hassasiyet gibi, kişisel tercihe bağlıdır. Hepsini deneyin ve hangisinin oyun tarzınıza uyduğunu görün.

Çözünürlüğünüzü ve en boy oranınızı istediğiniz zaman değiştirmek için video ayarları menüsüne gidin ve bunları en üstte bulabilirsiniz.

En iyi video ayarları

Maksimum FPS için en iyi video ayarları seçeneklerine genel bakış. Oyunu güzelleştirmeyecek, ancak saniyedeki her son kareyi kurtaracak!


Parlaklık – En rahat olduğunuz şeyi seçin.
Renk Modu – Bilgisayar Monitörü.
En Boy Oranı – Şahsen 16: 9’u tercih ediyoruz, ancak sizin için neyin işe yaradığını seçiyoruz.
Çözünürlük – Yine, sizin için neyin işe yaradığını seçin.
Ekran Modu – Tam Ekrana Git.
Dizüstü Bilgisayar Güç Tasarrufu – Devre Dışı
Global Gölge Kalitesi – Çok Düşük
Model / Doku Detayı – Düşük
Efekt Detayı – Düşük
Gölgelendirici Detayı – Düşük
Çok Çekirdekli Görüntü Oluşturma – Etkin
Çoklu Örnekleme Kenar Yumuşatma Modu – Yok
Doku Filtreleme Modu – Bilinen
FXAA Kenar Yumuşatma – Devre Dışı
Dikey Senkronizasyonu Bekle – Devre Dışı
Hareket Bulanıklığı – Devre Dışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu