Mobil Oyunlar

Counter Strike Global Offensive (CS: GO) maksimum FPS için ayar kılavuzu

 counter strike global offensive (cs: go) maksimum fps için ayar kılavuzu

Counter Strike Global Offensive (CS: GO) maksimum FPS için ayar kılavuzu

Bugün, tüm zamanların en popüler buharlı oyun oyunu için FPS’yi nasıl artırabileceğinizi öğreneceğiz: Counter-Strike Global Offensive. Bu kılavuz, mümkün olan en iyi FPS’yi elde etmenize yardımcı olacaktır ve oyunun oynanış avantajı Counter-Strike: Global Offensive’dir (kısaca CS GO). İşte gecikmeyi düzeltmek ve fps’yi artırmak için CS: GO grafik ayarları için özel bir kılavuz . Yani daha fazla uzatmadan başlayalım.

Grafik ayarları, steam seçenekleri FPS artırmak ve iyi oyunda düzeltme lag olarak sizin oyun geliştirmek için Küresel Ofansif: Counter-Strike düzenlenebilir.

Not: İnternette birçok CS: GO yapılandırma dosyası vardır. Kişisel olarak onları kullanmayı tercih etmiyorum çünkü bu dosyalar tarafından nelerin değişeceğini bilmiyorsunuz. Rekabet için veya profesyonel olarak oynuyorsanız, yapılandırma dosyalarını kullandığınız için yasaklanacaksınız.

CS: GO için grafik ayarları

CS: GO’yu başlatın, soldaki Ayarlar Menüsüne tıklayın, Video Ayarları’nı seçin ve ardından Video ve Gelişmiş Video sekmelerini açın. Size maksimum performans ve FPS için her bir seçenek grafik ayarının nasıl kurulacağını göstereceğim.

counter strike global offensive (cs: go) maksimum fps için ayar kılavuzu

Video

En Boy Oranı: kendi yerelinizi kullanın.

Ekranınıza bağlıdır. Günümüzde monitörlerin çoğu 16: 9 en boy oranına sahiptir. Genel olarak, en boy oranınız otomatik olarak algılanacaktır, bu yüzden endişelenmeyin.

İlgili Makaleler

Çözünürlük: yerel olanınızı kullanın.

CS: GO için gerçek sistem çözünürlüğünüzü kullanma. Çözünürlük ne kadar yüksek olursa oyunu o kadar iyi görür ve eğlenirsiniz, ancak performans artışına çok ihtiyaç duyuyorsanız çözünürlüğü düşürmek fps’nizi büyük ölçüde iyileştirecektir. Ne olursa olsun 720p’nin altına inmeyin.

Görüntü Modu: Tam Ekran.

Tam Ekran, performans açısından en iyi seçimdir. Ayrıca oyunu oynarken daha az dikkat dağıtırsınız.

Dizüstü Bilgisayar Güç Tasarrufu: Devre Dışı

Bu ayar, bir dizüstü bilgisayarda pil modunda da oynuyorsanız kullanışlıdır. Oyun FPS’si ve grafikleri sınırlıdır, böylece daha az güç kullanır. Dezavantajı, gecikme ve oyuncuları tespit edememe nedeniyle çok fazla oyun kaybedecek olmanızdır.

Gelişmiş Video

counter strike global offensive (cs: go) maksimum fps için ayar kılavuzu

CS: GO ayarlarında grafikler ve performans arasında mümkün olan en iyi dengeyi elde etmek için her seçeneği ayrı ayrı inceleyeceğiz.

Küresel Gölge Kalitesi: Düşük.

Gölge Kalitesi, fps üzerinde en büyük etkiye sahip ayarlardan biridir. Düşük olarak ayarlayın. Düşmanları tespit etmek söz konusu olduğunda yüksek gölgelerle bazı küçük avantajlarınız var, ancak bu yalnızca çok yüksek bir grafik kartınız olduğunda. Düşük ayarlarla gidin, böylece CS: GO’da en fazla FPS’yi elde edebilirsiniz. Düşük ayarda bile gölgeler görülebilir, böylece düşmanları gölgeleriyle tespit edebilirsiniz.

Model / Doku Detayı:
Yüksek.

Doku Ayrıntısı, çoğunlukla VRAM’e bağlı olduğu için ihmal edilebilir küçük bir fps düşüşüne sahiptir . Grafik kartınız en az 3-4GB VRAM’e sahipse, oyunun daha iyi görünmesi ve düşmanları kolayca tespit edebilmeniz için onu Yüksek’e koymanızı öneririm.

Doku Akışı: Devre Dışı

Doku akışı, dokuları yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda yükleyen yeni bir seçenektir. FPS’yi artırabilen ancak düzgün çalışması için bol miktarda RAM ve VRAM’e ihtiyaç duyan iyi bir seçenektir. Düşük kaliteli sistemlerde, rekabetçi bir maçta iseniz kötü olan dokuların yüklenmesini göreceksiniz. Yetersiz bellek sorunlarınız varsa devre dışı bırakın. Yalnızca sisteminizi test ettikten sonra etkinleştirin.

Efekt Ayrıntısı: Yüksek.

Efekt detayı ve gölgelendirici detayı harika olduğunda, Molotof dumanını düşük seviyeye ayarladığınızdan çok daha net görebilirsiniz . Awpers ve orta menzilli nişancılar için bu büyük bir avantajdır. Bu yüzden bu ayarı yüksek tutmanızı tavsiye ederim.

Gölgelendirici Detayı: Çok Yüksek

Bu ayarı çok yükseğe koyduğunuzda, Molotof ve yangın çıkaran dumanı görmenize yardımcı olabilir . Debriyaj dumanı ile aşağıdaki video size farkı kolayca gösterebilir.


Oyuncu Kontrastını Artırın: Etkin

Son güncellemede eklendi. Etkinleştirilmelidir. Tozdaki gibi karanlık tünellerde oyuncuları tespit etmeye yardımcı olur 2. Kolay öldürmeler için daha iyi ve çok daha kolay.

Çok Çekirdekli Oluşturma: Etkin.

Küçük bir miktar giriş gecikmesi ekler, ancak ticaret buna değer çünkü çok çekirdekli bir CPU’nuz varsa fps’nizi büyük ölçüde artıracaktır (en azından bir dört çekirdekliğiniz varsa etkinleştirin).

Çoklu Örnekleme Örtüşme Önleme Modu: Yok.

Bu ayarın FPS ve performans üzerinde büyük bir etkisi vardır. CS: GO’da gecikmeyi azaltmak ve fps’yi artırmak için devre dışı bırakmanızı öneririm.

FXAA Kenar Yumuşatma: Devre dışı.

Kenar Yumuşatma, CS: GO’da büyük bir fps etkisine sahiptir. FXAA, performansı MSAA kadar etkilemez. Ancak CS: GO’da en iyi performansı ve gecikmesiz oynanışı istiyorsanız, her iki seçeneği de devre dışı bırakmanız gerekir. Üzgünüm, biraz daha düşük grafiklerle yaşamak zorundasın.

Doku Filtreleme Modu: Çift Doğrusal.

CS: GO’da, doku filtresini çift doğrusal filtre modunu kullanacak şekilde ayarladığınızda. Size ek bir avantaj sağlar: “Oyundaki nesneler daha fazla öne çıkar ve oyuncu ile nesneyi kolayca ayırt etmenize yardımcı olarak rakipleri belirlemenize yardımcı olur.”

Dikey Senkronizasyonu Bekleyin: Devre Dışı.

Giriş gecikmesi ekler ve kesinlikle bunu istemezsiniz. Bunu yalnızca RTX ve GSYNC monitörünüz varsa kullanın.

Hareket Bulanıklığı: Devre Dışı.

Neden hiç bulanıklık efekti istesin? Açıkçası, devre dışı bırakın.

Uygula üzerine tıklayın ve ayarları kaydedin.

Şimdi oyunu yeniden başlatın ve CS: GO’da gecikmesiz bir performansın ve oyun deneyiminin keyfini çıkarın.

Umarım bu makale sizin için bilgilendirici olmuştur. Ve okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu kılavuz ihtiyacınız olan performansı elde etmenize yardımcı olmadıysa, muhtemelen sisteminizi yükseltmeniz gerekir. Umarım oynayarak eğlenirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu