Call of Duty hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kurulur? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Call of Duty hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kurulur?

 call of duty hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kurulur?Pin

Call of Duty hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kurulur?

  • İki faktörlü kimlik doğrulama, Call of Duty hesaplarına ekstra bir güvenlik katmanı ekler.
  • Call of Duty oyuncuları artık hesaplarına 2FA ile yalnızca kendilerinin erişebildiğinden emin olabilir.

Diğer bazı oyunların ardından, Call of Duty artık hesaplara biraz ekstra güvenlik eklemek için iki faktörlü kimlik doğrulamaya sahip.

Maalesef oyuncular için veri sızıntıları ve bilgisayar korsanları bu günlerde bilgileri güvende tutmayı bir kabusa dönüştürüyor. Call of Duty, oyunculara hesap güvenliğinde yardımcı olmak için bu eylemlere karşı bir sonraki adımı attı.

Farkında olmayanlar için, iki faktörlü kimlik doğrulama, basit kullanıcı adı ve şifre girişinin dışında, hesap sahipliğini doğrulamak için ikinci bir yöntemi içerir. Bu, bir metin veya e-postadaki bir kodu veya bir dizi güvenlik sorusunu içerebilir. Call of Duty, hesaba kimin giriş yaptığını doğrulamak için belirli bir mobil uygulama kullanır.

Call of Duty hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kurulur

Aşama 1

İlk adım, Call of Duty web sitesindeyken 2FA sayfasına gitmektir. Bu, oyuncuların hesapları için iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini etkinleştirebilecekleri yer olacaktır.

Adım 2

Bir sonraki adım, düğmeye tıklamak kadar basittir. Call of Duty web sitesinde 2FA sayfasındaki “İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Kur” düğmesini seçin.

Aşama 3

call of duty hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kurulur?Pin

Üçüncü adım, Google Authenticator uygulamasını indirmek için çağrılar. Bu, kullanıcının mobil cihazında yapılmalıdır.

4. adım

Google Authenticator uygulaması indirildikten sonra uygulamayı çalıştırın. Sağ üstte seçilebilen bir artı işareti (+) olacaktır. Bu artı işaretine basın.

Adım 5

Bu son adımdır. Call of Duty web sitesinde QR kodunu tarayın veya Google Authenticator uygulamasında görünen kodu oraya girin.

Call of Duty hesabı için iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesini tamamlamak için gereken tek şey budur. Bu, hesabın güvende kalmasını sağlayacaktır. Bir oyuncu Call of Duty hesabına her giriş yaptığında, kodu girmek için Google Authenticator uygulamasına sahip mobil cihaz gerekli olacaktır.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın