Aras Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır? - Oyun Hileleri-Bedava Hesaplar

Aras Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aras Kargo takip ve sorgulama işlemini farklı yollardan yapmak mümkündür. Bu sayede firma aracılığıyla gönderilen kargolarınızın anbean nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Aras Kargo takip ve sorgulama noktasında teknolojinin imkânlarından en iyi şekilde yararlanır. Dağıtım sürecinde kargonun kaç saat ve durak sonra size ulaşacağını bildirir. Bunun yanı sıra kargo aracını canlı olarak takip etme şansınız da vardır.

Aras Kargo, Türkiye’deki en büyük lojistik firmalarından biri olarak karşınıza çıkar. Firma, gönderileri hızlı bir şekilde size ulaştırır. Aynı zamanda kapıda ödeme, tahsilatlı ve randevulu teslimat gibi seçenekleri de vardır.

Aras Kargo Takip ve Sorgulama İçin Gereken Bilgiler Nelerdir?

Aras Kargo takip ve sorgulama için gereken bilgiler sadece kargo takip numarasıdır. Bu sayede gönderilerin durumunu izlemeniz daha kolay hale gelir. Kargo takip numaranız, Aras Kargo tarafından gönderiniz yola çıktığında size mesaj olarak iletilir. Bunun yanı sıra satın aldığınız bir ürünün kargo takip numarasına, ilgili online alışveriş sitesinden ulaşabilirsiniz.

ARAS KARGO TAKİP VE SORGULAMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Aras Kargo takip ve sorgulama yöntemleri oldukça fazladır. İnternet sitesinden, mobil uygulamadan, çağrı merkezinden ya da şubeden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sırasında sadece takip numaranızı bilmeniz yeterlidir.

Aras Kargo İnternet Sitesinden Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aras Kargo internet sitesinden takip ve sorgulama yapmak son derece kolaydır. Girmeniz gereken adres araskargo.com.tr’dir. Adrese girdiğinizde ana sayfada kargo takibi yapabileceğiniz bir bölüm yer alır.

image 21Pin

Ekranın sol alt köşesinde yukarıda görülen ekran yer alır. Bu ekrandan takip numaranızı girerek doğrulama kodunu yazdıktan sonra kargo bilgilerine ulaşabilirsiniz.

image 22

Takip numarasını girdikten sonra karşılaşacağınız ekran yukarıda gösterilmiştir. Bu ekranda “Detaylar” kısmına tıkladığınızda kargo sürecine ilişkin ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

image 23Pin

“Detaylar” kısmına tıkladığınızda karşınıza ilk önce güvenlik kodu giriş kısmı çıkar. Burada verilen kodu girdikten sonra “Sorgula” butonundan detay kısmına ulaşabilirsiniz.

image 24Pin

Ana sayfada sağ alt köşede ise e ticaret takip sistemi vardır. Buradan da alışveriş yaptığınız internet sitesini seçtikten ve takip numaranızı yazdıktan sonra giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

image 25Pin

Yukarıda teslimatı yapılmış olan bir kargoya ilişkin bilgiler yer alır. Sorgulama ekranında yer alan bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Gönderici adı
 • Alıcı adı
 • Çıkış şubesi
 • Teslimat şubesi
 • Gönderi tarihi
 • Teslim tarihi
 • Teslim alan
 • Gönderi durumu

Bu bilgilere “Gönderi Bilgisi” kısmına tıkladığınızda ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra “Kargonun Son Durum Bilgisi” ve “Kargo Hareketleri” kısmından da gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

aras kargo takip ve sorgulama nasıl yapılır?Pin

“Kargonun Son Durum Bilgisi” sorgulaması yaptığınızda karşınıza yukarıda gösterilen ekran çıkar. Bu ekranda yer alan bilgiler; teslim tarihi, teslim alan ve gönderi durumu şeklindedir.

aras kargo takip ve sorgulama nasıl yapılır?Pin

“Kargo Hareketleri” kısmına tıkladığınızda ise tarih ve saat olarak kargonuzun nerelerde olduğu gösterilir. Bunun yanı sıra yapılan işlemin açıklaması da bu kısımda görülür.

Çağrı Merkezinden Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çağrı merkezinden kargo takip ve sorgulama yapmak mümkündür. Aras Kargo’nun müşteri hizmetleri numarası 444 2552’dir. Bu numarayı arayarak sorgulama yapabilir ve gönderinizin durumuna ilişkin detayları öğrenebilirsiniz.

Aras Kargo Şubelerinden Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aras Kargo şubelerinden takip ve sorgulama yapma şansınız mevcuttur. Bunun için size en yakın şubeye gitmeniz gerekir. Şubelerde görev yapan personellere takip numaranızı söylediğiniz takdirde kargonuza ilişkin bilgileri sizinle paylaşırlar. Bunun yanı sıra isim ve soyad ya da kimlik numarası bilgileri ile de sorgulama yapmanız mümkündür.

Aras Kargo Mobil Uygulamasından Takip ve Sorgulama

Aras Kargo mobil uygulamasından takip ve sorgulama yapmak için ilk önce uygulamayı indirmeniz gerekir. Telefonunuzun uygulama indirme kısmından bu işlemi yapabilirsiniz.

aras kargo takip ve sorgulama nasıl yapılır?Pin

Uygulama indirme kısmından “Aras Kargo mobil uygulama” şeklinde arama yaptırarak yükleme aşamasına geçebilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra mobil uygulamanın Aras Kargo takip ve sorgulama yapabileceğiniz ana sayfası karşınıza çıkar.

image 29Pin

Doğrudan ana sayfa üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra şu işlemler de ana ekrandan yapılır:

 • En yakın şube sorgulama
 • Kurye çağırma
 • Ücret hesaplama
 • Gönderi teslim süresi hesaplama

“Gönderi takip” bilgilerini girdikten sonra kargonuzun ne aşamada olduğunu anlayabilirsiniz.

image 30Pin

Aras Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır? Gönderi bilgileri ekranında gönderici ve alıcı adı, gönderi tarihi ve ödeme tipi yer alır. Bu kısımdan kargo hareketlerini inceleme şansınız da vardır.

image 31Pin

Kargo hareketleri ayrıntılarıyla beraber görüntülenir. Özellikle geciken kargolar söz konusu olduğunda kargo hareketlerini inceleyerek sürecin ne aşamada olduğunu görebilirsiniz.

ARAS KARGO TESLİMATLARI KAÇ GÜNDE YAPAR?

Aras kargo teslimat süresi; şube yoğunluklarına, bölgesel koşullara göre değişiklik gösterir. Örneğin bayramlar yaklaştığında daha yoğun bir kargo gönderimi söz konusudur. Bunun yanı sıra ülkede yaşanacak bir salgın, doğal afet gibi durumlarda da gecikmeler yaşanabilir. Bunların dışında firmanın teslimatları bir ya da dört iş günü içerisinde tamamlanır.

Kargom Hangi Durumlarda Bulunduğum Kata Çıkarılmaz?

Kargonuzun bulunduğunuz kata çıkarılmasını engelleyen durumların başında ağırlık gelir.Aşırı ağır yapıda olan paketler bulunduğunuz kat yerine bina girişine bırakılır. Buradaki sınır 30 kg üzeridir. Yani kargonuz eğer 31 kg-100 kg arasındaysa taşıma işlemini kendiniz halletmelisiniz.

Aras Kargo Gönderileri Şubede Kaç Gün Bekletir?

Aras Kargo gönderilerinin şubelerde bekleyeceği gün sayısı 3’tür. Adresinizde bulunamadığınız ya da teslimatı şubeye istediğiniz durumlarda, kargonuzu zamanında teslim almazsanız paketiniz göndericiye iade edilir. Bu nedenle gönderinizle ilgili size SMS ile bilgi verildiğinde ya da kendi yapacağınız sorgulamalarda şubede gözüken kargolarınızı vakit kaybetmeden almalısınız.

Aras Kargo Gönderi Ücreti Ne Kadardır?

Aras Kargo ücret hesaplamayı gönderinin çıkış ili ve varış iline göre yapar. Bunun anlamı mesafeye göre bir hesaplama yapıldığıdır. Çıkış ve varış şehri arası mesafenin fazla olduğu durumlarda fiyat artışı söz konusu olabilir. Yakın mesafelerde ise ödenmesi gereken kargo ücreti daha düşüktür.

ARAS KARGO ŞUBE ADRESLERİNİ NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM?

Aras Kargo şube adresleri, firmanın internet sitesinde yer alır. Kargo takibi ya da diğer işlemlerinizi şube üzerinden yapabilirsiniz.

image 32Pin

Ana sayfada bulunan “En Yakın Şube” kısmından il, ilçe bilgilerini girerek Aras Kargo şubelerinin adreslerini öğrenebilirsiniz. Detaylı bir tarama yapmak için mahalle, cadde, sokak ismi de yazabilirsiniz.

Aras Kargo Her Yere Teslimat Yapar mı?

Aras Kargo teslimat yerleri açısından dağıtım ağı en geniş firmalardan biridir. Fakat bazı yerlere teslimat yapılması mevsimsel ya da coğrafi şartlar gereği mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda Aras Kargo teslimatı alıcıya en yakında konumdaki şubeye bırakır. Alıcıya da SMS ya da telefonla bilgi verilerek kargoyu zaman kaybetmeden teslim alması sağlanır. Aras Kargo, farklı firmalarla iş birliği yaparak yurt dışı gönderilerinizi de alıcısına güvenle teslim eder.

Aras Kargo Teslimat Saaatleri Nelerdir?

Aras Kargo teslimat saatleri, gönderi türüne göre değişiklik gösterir. Aras Kargo’nun bir uygulaması olan “Aras Günaydın” kapsamında gönderim yaptığınızda, teslim saati sabah en geç 10.00’dur. Ayrıca firmanın 24 saat içinde teslimat seçenekleri de vardır. Standart gönderilerde ise iş yoğunluğuna göre teslimat saati değişebilir. Bu konuyla ilgili size bildirim yapılır. Siz de Aras Kargo takip ve sorgulama yaparak firma personelinin evinize ne zaman geleceğini anlayabilirsiniz.

Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın