Mobil Oyunlar

Among us: Tüm renklerin listesi ve oyun içindeki çağrıları

 among us: tüm renklerin listesi ve oyun içindeki çağrıları

Among us: Tüm renklerin listesi ve oyun içindeki çağrıları

 • Among us 2020’nin en popüler oyunlarından biridir.
 • Among us tüm renklere ve oyundaki önemlerine bir göz atıyoruz.

İlk olarak 15 Haziran 2018’de piyasaya çıkan ve InnerSloth tarafından geliştirilen Among us, çevrimiçi gizemli oyunudur. Unity Game Engine üzerinde çalışan oyun Android, iOS ve Steam (PC için) platformlarında mevcuttur.

2018’de piyasaya sürülmesine rağmen, Among usa , 2020’de küresel salgın sırasında ana akım arenaya girdi. Mevcut en renkli oyunlardan biri olan Among us, oyuncuların karakterlerinin rengi de dahil olmak üzere kıyafetlerini tamamen kişiselleştirmelerine izin veriyor.

Among us’deki Renkler

Çapraz platform oyunu olmasına rağmen, Among us renkler platforma göre değişiyor. Oyunun mobil sürümü, oyunculara toplam 12 renk ve 40’tan fazla şapka ücretsiz olarak sunuyor. Ancak diğer şapkaların yanı sıra oyundaki diğer tüm kozmetikler ücretli özelliklerdir.

Bu arada PC versiyonunda tüm renkler ve kıyafetler oyuncular için ücretsizdir. Oynaması ücretsiz olan mobil sürümün aksine, oyunun PC sürümünün fiyatı Steam mağazasında 4,99 ABD dolarıdır. Bununla birlikte, evcil hayvanlar, her biri için 2,99 ABD Doları fiyatla her iki platformda da ücretli bir eklentidir.

Among us bulunan renklerin tam listesi aşağıdaki gibidir:

 • Kırmızı
 • Mavi
 • Yeşil
 • Sarı
 • Portakal
 • Siyah
 • Beyaz
 • Mor
 • Mavi
 • Kahverengi
 • Misket Limonu
 • Fortegreen (Adı geliştirici ForteBass’tan alınmıştır)
 • Ten rengi (Kahverengi / Turuncu / Beyaz ile yakın benzerlik nedeniyle oyundan çıkarıldı)

Kırmızı

Kırmızı genellikle tanıtım afişlerinde ve her oyunun başında Sahte olarak görülüyor. Kırmızı karakterler, kanıtları olmasa bile sık sık sahtekar olmakla suçlanır.

Mavi

Among us ana renklerden biri olan Mavi, Among us resminde çok ender yer alır. Blue şimdiye kadar resmi kaynaktan sadece iki tanıtım fotoğrafında yer aldı.

İlgili Makaleler

Yeşil

Aramızın orijinal renklerinden biri olan Yeşil, acil bir toplantı durumunda veya bir ceset ihbar edildiğinde ikon olarak kullanılır. Yeşil şimdiye kadar resmi afişlerde yalnızca bir kez sahtekar olarak kullanıldı.

Sarı

Sarı, yönetici haritasındaki oyuncuları temsil eder. Sarı, bir zamanlar mini ekip arkadaşı ve robotu sevişen bir tanıtım afişinde de görüldü.

Portakal

Turuncu, Acil Durum Toplantısının başlangıcındaki “Tartış” simgesinde bir simge olarak kullanılır.

Siyah

Siyah, sabotaj düğmesi için kullanılan simgedir. Ayrıca, Kaydırma Kartı görevi için Kimlik Kartında ve talimatlar sekmesinde de kullanılır. Siyah, Among us Steam sayfasındaki Sahte’yi belirtmek için sıklıkla kullanılır.

Beyaz

Sahte için havalandırma düğmesinde kullanılan Beyaz, Among us çevrimiçi oyunları temsil ediyor. Beyaz, duyuruları belirtmek için bir megafon tutarken görülebildiği oyun içi duyurular sayfasında da kullanılır.

Mor

Şimdiye kadar 3 tanıtım fotoğrafında kullanılan Mor, Among us en önemli renklerden biridir ve genellikle posterlerde yer almaktadır.

Açık Mavi

Takma adı “Açık Mavi” olan Cyan, 2019’da Aramıza eklendi. Her ikisi de Cyan’dan önce oyuna girdiği için Cyan’ın Orange ve Green’in bir çocuğu olduğu ve ayrıca Cyan’ın boyutu diğerlerinden çok daha küçük olduğu için sıklıkla teorize ediliyor.

Kahverengi

Kahverengi, InnerSloth’un tanıtım posterinde neredeyse hiç görünmediği için en az kullanılan renklerden biridir.

Misket Limonu

Çoğunlukla Cyan’ın kardeşi olduğu teorileştirilen Lime, Among us “Açık Yeşil” lakaplı ana renklerden biridir. Oyuna sonradan eklenen kireç, tanıtım afişlerinde nadiren görülür. 2019’da Cyan ile birlikte oyuna Lime eklendi.

Fortegreen

Genellikle Okaliptüs Yeşili olarak anılan Fortegreen, Among us bir renktir ve adını geliştiricisi ForteBass’tan almıştır. Bu renk, oyuna bağlanan oyuncular için kullanılır ve sadece lobiye yeni bir oyuncu katıldığında kısa bir süre için görülebilir.

Yani

Şu anda Among us bulunmayan Tan, kahverengi, turuncu veya beyaza benzerliği nedeniyle kaldırılana kadar oyunda bir renkti ve renk körü oyuncular için sorunlara neden oluyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu