Mobil Oyunlar

AKM vs M416: PUBG Mobile’de hangi silah daha iyidir?

akm vs m416: pubg mobile'da hangi silah daha iyidir?

AKM vs M416: PUBG Mobile’de hangi silah daha iyidir?

  • Burada, PUBG Mobile‘daki AKM ve M416 silahlarına ve ne zaman kullanılacağına bir göz atıyoruz.
  • Bu silahların her ikisi de mükemmel ve kullanımları oyuncunun içinde bulunduğu duruma bağlı.

PUBG Mobile oyuncuları arasında popüler bir muamma, M416 ve AKM arasında silah seçimi.

Savaş alanında, oyuncular oyunun başlarında buldukları şeyle şanslarını denemek zorundalar. Bir aşamada, AKM’yi M416 için değiştirme veya tam tersi bir fırsat elde edebilirler. Her iki silah da onları mükemmel silah yapmak için yeterli özelliklere sahip ve bu da kararı zorlaştırıyor.

Bu noktada, tüm PUBG Mobile oyuncuları kendilerine şu soruyu sordular: “Takas buna değer mi?”

Bu nedenle, bu makalede, her iki harika silahın silah istatistiklerini sunuyoruz ve bu, duruma göre hangisinin daha iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

AKM İstatistikleri

akm vs m416: pubg mobile'de hangi silah daha iyidir?
AKM 7.62mm kartuşunu kullanır. Bu tür mühimmat aynı zamanda Kar98, SKS veya M24 keskin nişancı ile de uyumludur ve oyuncular bu silahlardan herhangi birini taşırlarsa bu mermileri paylaşacaklardır.

AKM mermi saldırı tüfeği başına yüksek hasar verir. Bu yüzden 42’lik bir güç derecesine sahip ve tüfek gerçekten mükemmel. PUBG Mobile’daki tüm saldırı tüfeklerinden en yüksek hasar çıktısına sahiptir.

İlgili Makaleler

Bu silahın etkili menzili 60 ve AKM’nin istikrarı 34 olarak değerlendirildi. Bununla birlikte, AKM’nin en büyük dezavantajı CQC’deki (Yakın Çeyrek Savaşı) zayıf atış hızı.

AKM’nin 30 yuvarlak bir dergisi var ve PUBG Mobile‘daki tüm birincil silahlar gibi , genişletilmiş mag kullanarak dergi boyutlarını 30 ila 40 mermi kadar artırabilir. Seçmeli ateşleme yapabilir – tek çekim veya otomatik.

Eğer doğru ekleri bulabilirse, bu silahın istatistikleri geliştirilebilir. Bir flaş gizleyici, bir baskılayıcı ve bir dengeleyici tabancanın dengesini önemli ölçüde artırabilir. Ayrıca 6 farklı manzara eklenebilir: holografik bir manzara, kırmızı bir nokta ve 2x, 3x, 4x veya 6x kapsamları.

M416 istatistikleri

akm vs m416: pubg mobile'de hangi silah daha iyidir?

M416, PUBG Mobile’da açık ara en çok kullanılan silahtır 100 ila 600 metre arasında sıfırlama mesafesine ve 47 güç derecesine sahip 5.56mm mühimmat kullanır. Bu tür mühimmat M16A4, Scar-L ve M249 ile uyumludur.

Namlu yuvaları AKM ile aynıdır, ancak flaş hider, baskılayıcı ve kompansatör kullanarak en uygun konfigürasyonu karşılayabilir. Dergiler ve manzaralar da tamamen aynıdır, ancak M416 da bir kavrama ve taktik bir stok ekleyebilir ve bu da toplam 5 bağlantı yuvası yapar.

Ancak, M416’yı kalabalıktan ayıran şey, yeniden yükleme hızı. Bu silahın varsayılan yeniden yükleme hızı yaklaşık 2.1 saniyedir, ancak bir quickdraw dergisi ile 1,9 saniyeye düşebilir. Bu tabanca hem yakın menzilli hem de uzun menzilli dövüşler için uygundur ve oyuncular tam olarak yapılandırıldıklarında lazer spreylerini aktarabilirler.

Sonuç

AKM, güç değeri, menzil ve kararlılık için daha iyi istatistiklere sahiptir, ancak ateşleme oranını M416 ile karşılaştırdığınızda büyük zaman kaybeder.

M416 saniyede daha fazla hasar verebilir, ancak Seviye 2 zırhı olan bir düşmanla karşı karşıya kalırsanız ekstra mermi gerekecektir.

Artık her iki silahın tüm temel istatistiklerini bildiğinizden, bulunduğunuz oyunun sahnesine göre bir karar verebileceksiniz. Tavuk yemeğini almak için oyun tarzınız için doğru silahı seçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu