6 Adımda Valorant İsim Değiştirme

Valorant İsim Değiştirme, Riot Games tarafından piyasaya sürülen Valorant, takım temelli 5v5 oynanan bir FPS oyunu. Valorant adlığı güncellemeler, düzenlediği turnuvalar ve yeni sezonları ile birçok oyuncu tarafından sevilir hale geliyor. Bu yazımızda sizlere Valorant isim değiştirme işleminin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. İsmini ya da etiketini değiştirmek isteyen kişilere adım adım bu işlemlerin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Valorant oyuncuları en az bir kere Valorant isim değiştirme işlemini yaptı ya da yapmak istiyor. Oyuncuların bazıları kullandığı isimden memnun olmayabiliyor. Bazı oyuncular ise yalnızca isim etiketini değiştirmek ya da bulundukları takımın kısaltmasını isimlerinin başına eklemek istiyor.

Sizde isim değiştirme işleminin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere bunu detaylı bir şekilde anlattık. Valorant isim değiştirme hakkındaki her şeye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Oyunda kullandığınız ismi ya da isim etiketini farklı nedenlerden dolayı değiştirmek istiyorsanız yazımızın devamındaki Valorant isim değiştirme adımlarını izleyebilirsiniz. Adımların hepsini tamamladıktan sonra isim değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant isim değiştirme işlemi için yapmanız gerekenler şöyle:

Adım 1 Resmi Siteye Giriş Yapın:

image 2Pin
6 adımda valorant i̇sim değiştirme

İsim değiştirmek isteyen kişilerin ilk yapması gereken şey Valorant resmi sitesine giriş yapmak. Valorant resmi sitesine gitmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonraki adıma geçelim.

Siteye giriş yaptığınızda sizleri farklı kategori başlıkları ve tıklanabilir butonlar içeren bir sayfa karşılayacak. Bu kısımda sayfanın en sağında bulunan Hemen Oyna butonuna tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra yapmanız gerekenler bir sonraki adımda.

Adım 2 Oturum Açma:

image 3Pin
6 adımda valorant i̇sim değiştirme

HEMEN OYNA butonun tıklamanızın akabinde karşınıza iki farklı seçenek sunan bir pencere çıkacak. Bu seçenekler arasından OTURUM AÇ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Ardından diğer işleme geçiyoruz.

Valorant İndir- Şimdi Sıra Sende

Adım 3 Hesabınıza Girin:

image 4Pin
6 adımda valorant i̇sim değiştirme

Geçtiğimiz adımı tamamladıktan sonra bu ekrana geleceksiniz. Riot hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Eğer hesabınızda mail doğrulamayı açtıysanız kullandığınız maile 6 haneli bir kod gelecek. e-postanıza giriş yaparak bu kodu öğrenerek sitedeki bölüme yazmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptığınızı varsayarak diğer adıma geçelim.

Adım 4 Ayarlar Kısmına Giriş Yapın:

image 5Pin
6 adımda valorant i̇sim değiştirme

Kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesabınıza girdikten sonra ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Ana sayfada sağ üst kısımda isminiz gözüküyor olacak. İsminizin üstüne geldikten sonra açılan kısımdan ayarlar seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Ayrıca sitede işiniz bittiğinde altta bulunan oturumu kapat seçeneği ile güvenli şekilde çıkış yapabilirsiniz.

Adım 5 Ayarlar Kısmına Giriş Yapın:

image 6Pin
6 adımda valorant i̇sim değiştirme

Ayarlara tıkladıktan sonra karşınıza Riot hesabı yönetim sayfası çıkacak. Burada bulunan birçok seçeneğin ardından biz RIOT ID yazan seçeneğe giriş yapacağız.

Adım 6 İsim Ve Etiket Değiştirme:

image 7Pin
6 adımda valorant i̇sim değiştirme

Karşınıza çıkan ekranda iki farklı kısım yer alıyor. Bunlardan RIOT ID yazan kısım oyundaki isminiz. Bu kısımda değişiklik yaparak oyun isminizi değiştirebiliyorsunuz. Etiket kısmına bir etiket ismi ya da sayısı girebiliyorsunuz. Eğer etiketinizi daha önce değiştirmediyseniz yüksek ihtimalle #TR şeklinde gözükecektir. Bunu da değiştirebilirsiniz. Valorant isim değiştirme işlemini yaptıktan sonra altta bulunan kısımdan değişiklikleri kaydederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Valorant İsim Değiştirme İşlemini Yapamıyorum

image 8Pin
6 adımda valorant i̇sim değiştirme

Valorant oyununda isim değiştirmek istiyorsanız istediğiniz isim daha önce başkası tarafından kullanılmamış olmalıdır. Ancak bur da kullanabileceğiniz bir yöntem var. Etiket sistemi ile daha önce alınmış olan bir simi alabilme imkanımız oluyor. Kullanmak istediğiniz izim alındıysa etiketi değiştirerek deneyebilirsiniz. Etiket değişikliği yaparak valorant isim değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Valorant İsim Değiştirme Hakkı Sınırsız mı?

Valorant isim değiştirme işlemi yapacak olan kullanıcılar genellikle bu sorunun cevabını merak ediyor. Oyuncular farklı nedenlerden dolayı isimlerini değiştirmek isteyebiliyor. Oyuncular genelde aldıkları isimleri beğenmiyorlar ya da e sporcu olmak söz konusu ise ve oyuncu takım değiştirdiyse ismin başında bulunan takım kısaltmasının değiştirilmesi gerekiyor.

Riot Games tarafından isim değiştirme hakkı ile ilgili olarak bir sınır olduğu belirtilmedi. İsim değiştirme sınır bulunmasa da zaman sınırı bulunuyor. Valorant isim değiştirme işlemini yaptıktan sonra tekrardan bu işlemi yapmanız için 1 ay yani 30 gün beklemeniz gerekiyor. Bu 1 aylık süre içinde yeni isim almanız maalesef mümkün değil. Valorant isim değiştirme işlemini, yapmadan önce bu durumu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

YouTube video
Photo of author

Kagan Dogramacioglu

1968 Yilinda Istanbulda Dogdum. Deniz sevdam halen surmekte ama hobi olarak basladigim blog sevdamida birakamiyorum. Su anda medya S catisi altinda 5 adet blog web sitesinde blog yazarligi ve editorluk yapmaktayim.
Yorum yapın