Mobil Oyunlar

2020’de Android’inizi Daha Hızlı Hale Getirmek için 13 İpucu!

2020’de Android’inizi Daha Hızlı Hale Getirmek için 13 İpucu!

Yapabileceğiniz bu 13 kolay adımla oyununuzu android için nasıl daha hızlı hale getireceğinizi öğrenin . Artık ekstra para harcamadan oyun telefonuna bile sahip olabilirsiniz.

Yüksek RAM, yüksek depolama kapasitesi ve ne olursa olsun telefonları istiyoruz. Ancak herkes bir oyun telefonunu karşılayamaz. Bu yüzden diğer oyuncularımın yardım için oyun için android telefon performansınızı artırmanıza ve pubg ve call of duty mobile gibi oyunlarda ihtiyacınız olan oyun performansını vermenize yardımcı olacak bir kılavuzdur.

İşte benim için işe yarayan:

 • Oyun Modunu veya Performans Modunu Kullan
 • Gereksiz uygulamaları kaldırın
 • Dahili depolamayı boşaltın
 • Canlı duvar kağıtlarını ve animasyonları devre dışı bırak
 • Oyunları yalnızca dahili belleğe yükleme (SD kartta değil)
 • İşletim sisteminizi düzenli olarak günceller.
 • Uygulamaların Lite sürümünü kullanma
 • Bloatware’i bulma ve kaldırma (şirket tarafından yüklenen uygulamalar)
 • Otomatik senkronizasyonu kapat
 • Gereksiz hizmetleri kapatın
 • Virüsleri tarayın ve kaldırın
 • Önbelleği silin
 • Android cihazınızı sıfırlayın

Bu yüzden neden ve nasıl android telefonunuzu oyun için daha hızlı hale getirebileceğinize dair ayrıntılı olarak gidelim. Aşağıdaki adımlara bakın:

1) Oyun modu veya performans modu

Bazı Telefonların oyun modu veya performansı vardır. Telefonunuzun sunabileceği en iyi oyun deneyimini elde etmek için oyun modunu en iyi performansa ayarladığınızdan emin olun. Ne yazık ki, tüm telefonlarda bu mod yoktur. Ama sahip olanlar onu kullandıklarından emin olurlar.

Oyun modu olmayanlar için en iyi çözüm, Oyun modu adı verilen bu uygulamayı kullanmaktır . XDA tarafından tavsiye edilir ve oldukça iyi çalışır.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

2. Gereksiz uygulamaları kaldırın

Muhtemelen bazı görevler için birçok uygulama yükledik ve sonunda bu uygulamaları unutuyoruz. Bu yüzden onları kaldırarak, birçok uygulama arka planda çalıştığı için çok sayıda ücretsiz depolama alanı ve ram kazanabiliriz. Bu yüzden devam edin ve çöpleri telefonunuzdan çıkarın. Cihazdaki tüm gereksiz uygulamaları kaldırın. Bu, tüm arka plan etkinliklerini durduracak ve telefonunuzun performansını önemli ölçüde artıracaktır.

İlgili Makaleler

Tüm uygulamaların listesi için tüm uygulamalar bölümüne bakın.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

3. Dahili depolama alanını boşaltın

Uygulama kaldırma İPUCU 1’i uyguladığınızda , kaldırılan uygulama ile ilgili tüm veriler her zaman silinmez. Bu yüzden bu dosyaları daha temiz bir uygulamayla sildiğinizden emin olun. Google tarafından FilesGo, depolama alanı boşaltmak için mükemmel bir seçenektir.

Dosyaları açtığınızda gidin Dosyaları temizlemek için aşağıdaki gibi seçenekler göreceksiniz:

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

4. Devre Dışı Bırak Canlı Duvar Kağıtları ve Animasyonları

Canlı duvar kağıtlarınızı kapatın ve geliştiricinin ayarlarından animasyonları devre dışı bırakın (veya indirin). Geliştiriciler ayarı varsayılan olarak gizlidir, bu nedenle Ayar> Telefon Hakkında’ya gitmeniz ve Yapı Numarası’nda (muhtemelen 8 ila 9 kez) tıklamanız gerekir. Ardından, ayarların altında geliştirici seçenekleri görünecektir. Pencere animasyon ölçeği ve Animasyon süresi ölçeği ve Geçiş animasyon ölçeği bulun , varsayılan değer 1.0x olacaktır, bu nedenle 0,5x veya animasyon kapalı seçeneğine değiştirmeniz gerekir. Etkinliğini hemen bulacaksınız.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

5. Oyunları Yalnızca Dahili Belleğe Kurma

Oyunlar çok daha fazla veri okuma ve yazma eğiliminde oldukları için hızlı bellek depolaması gerektirir. Marketten satın aldığımız kartlar bir telefonun dahili hafızası kadar hızlı değil. Android cihazınızda oyun oynarken gecikmesiz bir performans istiyorsanız, cihazınızın dahili belleğinde oynamak istediğiniz oyunları yüklediğinizden emin olmanız gerekir.

6. Sistem ve işletim sistemi güncellemeleri

Android telefonunuzu güncelleyin ve mağaza uygulamalarını en son sürümlere oynayın. Bu güncellemeler, telefonunuzun hızını ve performansını önemli ölçüde artırabilecek daha iyi optimizasyonlara ve güvenlik düzeltmelerine sahiptir.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!


7. android uygulamaların lite sürümlerini kullanın

FB lite, Skype lite, vb.Gibi android uygulamalarının lite sürümüne geçin. Daha az kaynak tüketir ve küçük boyutlu neredeyse aynı işlevleri ve hizmetleri sunarlar. Buna alışmak biraz zaman alabilir

Örneğin, Facebook lite sadece 5mb’dir ve ana Facebook uygulamasının tüm işlevlerine sahiptir. Ayrıca, oyuna tahsis edebileceğimiz çok daha az kaynak gerektirir.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

8. Bloatware’i bulun ve kaldırın (Veya uygulamaları kaldıramazsanız devre dışı bırakın)

Çoğu android telefon üreticisi, android telefonu kullanıcılara gönderirken çok sayıda bloatware uygulaması ekliyor. Bu bloatware çok yer kaplar ve arka planda giderek daha fazla kaynak tüketir. Kaldıramayacağınız uygulamaları devre dışı bırakın. Bu arka plan uygulamalarını temizleyin ve devre dışı bırakın.

Birçok şirket birden çok bloatware uygulaması yükleme eğilimindedir. Bunları kaldırmak, oyun oynamak için ihtiyacınız olan ekstra performansı elde etmenizi sağlar. Ayrıca oyun oynamak için depolama alanı açacak

9. Otomatik senkronizasyonu kapatın

Otomatik senkronizasyon özelliğini kapatın. Pili boşaltır ve neredeyse hiç kullanılmaz. Bu devre dışı bırakıldığında, çok fazla kaynak ve pil tasarrufu yapacağınızı unutmayın, ancak e-postaları manuel olarak senkronize etmeniz gerekebilir. Genellikle bunu önermiyorum çünkü manuel senkronizasyon bir acı olabilir. Ancak oyun oynamak için işlem gücü konusunda yetersizseniz, bu sizin için hile yapabilir.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

10. Gereksiz hizmetleri kapatın

Bluetooth, ortam ekranı, konum hizmetleri, baskı hizmetleri ve otomatik döndürme, titreşim ve gereksiz sesler gibi istenmeyen servisleri kapatın. Bu arka planda çalışır ve pil ömrünüzü ve performansı etkiler.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

Bu gücü oyun oynamak için kullanmak istiyorsunuz, bu nedenle tüm gereksiz hizmetleri ve işlevleri kapattığınızdan emin olun.

11. Virüsleri tarayın ve kaldırın

Tıkladığımız birçok uygulama ve reklam kötü amaçlı olma eğilimindedir. Ebeveynimin cihazında, cihazın gerçekten yavaş olduğu bir dizi gördüm. Ve suçlu, kötü amaçlı bir reklam uygulaması veya virüs uygulaması olduğu ortaya çıktı. Uygulamayı kaldırdığımda, telefon yıldırım hızına geri döndü.

Play Store’dan iyi bir virüsten koruma yazılımı kullanarak cihazınızı tarayın. Android telefonunuzun oyun oynamak için daha hızlı olduğundan emin olmak istiyorsanız, cihazınızın virüssüz olduğundan emin olun.

12. Önbelleği silin

Kurtarma için yeniden başlatın ve Dalvik ve önbellek silin. Genellikle, önyükleme sırasında ses kısma ve güç tuşu sizi kurtarmaya götürür. 5 saniye bekleyin. Cihazınız için belirli tuş kombinasyonunu arayın. Bu tür işlem için youtube ve xda forumlarını kullanın, çünkü aptalca bir hata ve telefon servis merkezinde olacak.

Bunu, cihazınız için uygun adımları uygulayarak yapın.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

13. Fabrika Telefonunuzu sıfırlayın

Her şey başarısız olursa, Fabrika ayarlarına sıfırlama yapın. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm verilerinizi telefondan sileceğinden tüm verilerinizi yedekleyin. Bu son seçenektir ve her zaman işe yarar. Android cihazların yılda en az bir kez sıfırlanması gerekir. Önemsizliği kaldırmaya ve biraz depolama alanı boşaltmaya yardımcı olur.

2020'de android'inizi daha hızlı hale getirmek için 13 i̇pucu!

İyi bir sistem sıfırlaması oyun performansınızı kolayca artırabilir ve oyununuzu bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Umarım Android artık Oyun için daha hızlıdır. Bu Kılavuz kesinlikle telefonunuzun performansını artıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu